Hírek
Hírek : Barcelona - Real Madrid 3-3: Éljen a futball!

Barcelona - Real Madrid 3-3: Éljen a futball!

lac  2007.03.12. 21:35

Nehezen felejthető, szenzációs mérkőzésen 3-3-as döntetlen született a 154. El Clásicón, a spanyol bajnokság csúcsrangadóján. A találkozót tulajdonképpen mindkét csapat megnyerhette volna, így a döntetlen igazságosnak mondható. A Madrid háromszor is vezetett, előnyét azonban nem tudta megtartani a lefújásig, köszönhetően Lionel Messinek, aki háromszor volt eredményes tegnap este. Madridi részről Van Nistelrooy kétszer és Sergio Ramos vette be Valdés hálóját, amivel a királyi gárda egy ponttal távozott az ősi rivális otthonából.

A két csapat őszi mérkőzésén a Real Madrid magabiztos győzelmet aratott, így a Barcelonát a visszavágás vágya is fűthette. Nem beszélve arról a nem elhanyagolandó tényről, hogy amennyiben a katalánok legyőzik a blancókat, akkor azzal végleg kétesélyessé teszik az idei bajnoki küzdelemsorozatot, ugyanis a Real Madrid hátránya ez esetben már hét pont lett volna a katalánokhoz képest. A hazai drukkerek szenzációs élőképet varázsoltak a stadionba, pontban este tízkor pedig kezdetét vette a nagy mérkőzés, az El Clásico. A Madrid számára álomszerűen indult az összecsapás, hiszen már a 4. percben sikerült Valdés kapujába juttatni a labdát. Thuram ügyetlenkedése után a labda Van Nistelrooy elé került, aki állítás nélkül az alsósarokba belsőzött. A Barcelonát természetesen különösen nem viselte meg a bekapott gól, s még időben sikerült váltania. A 10. percben Eto'o lövésénél kellett Casillasnak hárítania, egy perccel később viszont már a spanyol kapuvédő sem tehetett mit Messivel szemben. Egy nagyszerű hazai akció után a labda az üresen álló argentin elé került, aki okosan helyezett Casillas kapujába. Nagy volt az öröm a lelátón, ám ez csak ideiglenesen volt elmondható, egy perccel később ugyanis megint a madridiak örülhettek! Gutit a tizenhatoson belül szabálytalanul állította meg Oleguer, amiért a Undiando Mallenco tizenegyest ítélt, valamint sárgalapot adott a katalán hátvédnek. A büntetőt Van Nistelrooy értékesítette higgadtan, megszerezvén ezzel csapata és saját maga második gólját. A Real Madrid ezt követően valamelyest visszavett támadásban, vagy tán helyesebb ha azt mondjuk, hogy Frank Rijkaard alakulata rá erőltette akaratát a fővárosi együttesre. A 18. minutumban Eto'o erőtlen lövését hárította Iker Casillas, tíz perccel később pedig már a hazaiak egyenlítő találatát jegyezhettük fel. Ronaldinho lövését Casillas még védte, ám a labda pont Messi elé került, aki kegyetlenül bombázott a kapuba. Fél óra sem telt el az összecsapásból, de már négy gólt láthatott a helyi publikum, s ekkor még hol volt a vége?! Mindkét csapat rendkívül jól futballozott, bár védekezés tekintetében egyik fél sem jeleskedett igazán. A Barcánál Messi tarthatatlan volt, madridi részről pedig különösen Guti játékát lehetett kiemelni, akit nem egyszer csak szabálytalan eszközökkel tudtak megállítani a gránátvörös-kékek. Torres és Salgado oldalán gyakorta teremtett veszélyt a hazai együttes, s egyértelműnek tűnt, hogy ezen a ponton sebezhető a fővárosi gárda. A 33. percben Messi hagyott ki egy száz százalékos gólhelyzetet, míg a 40. percben Michel Salgado mentett egy hatalmasat a kapu torkából Ronaldinho beadását követően. A 45. percben aztán jelentősen csökkentek a Barcelona esélyei, Oleguer ugyanis megkapta második sárgalapját is egy durva belépő után, amivel a hazaiak tíz emberrel voltak kénytelenek megkezdeni a második játékrészt. A Madrid felbátorodott, s a második negyvenöt percben többször is eldönthette volna a találkozót. Rijkaard változtatott a taktikán, a második félidőben a Barcelona már kontrára rendezkedett be, s gyors ellentámadásaiban reménykedett. A 48. percben Higuaín került helyzetbe, a gól azonban elmaradt, majd két perccel később megint az argentin játékos veszélyeztetett, kihasználván Márquez hatalmas hibáját. A Real Madrid ezekben a percekben egyértelmű fölényben futballozott, s uralta az összecsapást. A Gago-Diarra kettős roppant hasznosan szűrte meg a hazai támadásokat, s a második játékrészre az első félidőben bizonytalankodó Salgado-Torres duó is feljavult némiképpen. A 65. percben Van Nistelrooy törhetett egyedül Valdés kapujára, de lövését óriási bravúrral hárította a házigazdák kapusa. Ezután két percen belül kétszer is újfent a holland szerezhetett volna gólt, de mindkét esetben hibázott... Van Nistelrooynak tehát nem sikerült megszereznie saját maga és csapata harmadik gólját, nem úgy mint Sergio Ramosnak, aki a 73. percben fejjel megszerezte a vezetést a Madridnak! Guti szabadrúgása után akrobatikus megoldással a sevillai születésű védő csúsztatott Valdés kapujába, ezzel pedig jó negyedórával a lefújás előtt előnybe kerültek a fehérmezesek. A madridi gól után akár rögtön egyenlíthetett is volna a Barcelona, Iniesta lövése azonban elkerülte a vetődő Iker Casillas kapuját. Ronaldinhóék mindent egy lapra feltéve támadtak, a Madrid pedig abban bízhatott, hogy egy gyors megugrással eltudja dönteni a találkozót. Erre meg is lett volna az esélye a vendégeknek, de valamilyen oknál fogva amikor ilyen lehetőség adódott, valaki mindig elügyetlenkedte az akciót. A 80. percben Márquez lefelé csapódó lövését ütötte ki Casillas, egy perccel később pedig Iniesta szalasztott el egy újabb egyenlítési lehetőséget. A 83. percben egy beadás után ismét a Madrid kapusának kellett mentenie ezúttal lábbal, majd amikor már mindenki elkönyvelte a vendéggyőzelmet jött Lio Messi, és legalább az egyik pontot megmentette csapatának. A fiatal argentin játékos könnyedén tört be a tizenhatosra, elfektette Helguerát, végül pedig a kapuba lőtt. Sikerült tehát az egyenlítés a Barcelonának, a 91. percben Messi 3-3-ra módosította az eredményt. Minden bizonnyal ekkor nagyon csalódottak lehettek a madridi futballisták, hiszen ekkor már csak három perc volt vissza, azonban az akarat meghozta gyümölcsét, s végül a Barcelonának sikerült egyenlítenie. A lefújás után elmondhattuk, hogy igazságos eredmény született: mindkét csapat megnyerhette volna a találkozót, végül egyik sem tette, kedvezvén ezzel a Sevillának. A lefújás után a szurkolók tapsolhattak, mi pedig a televízió előtt ülve elégedetten csettinthettünk: ötcsillagos futballestében volt részünk, s alighanem még sokáig fogunk rá emlékezni. A mérkőzés jegyzőkönyve FC Barcelona: Valdés; Oleguer, Puyol, Thuram, Márquez (Gudjohnsen, 81. perc), Deco (Belletti, 71. perc), Xavi, Iniesta, Messi, Ronaldinho és Eto'o (Sylvinho, 46. perc). Real Madrid: Casillas; Salgado, Sergio Ramos, Helguera, Torres, Fernando Gago, Diarra, Raúl (Robinho, 61. perc), Guti (De la Red, 82. perc), Higuaín és Ruud Van Nistelrooy. Játékvezető: Undiando Mallenco (Navarrai Bírótestület) Gólok: 4. perc Van Nistelrooy (0-1), 11. perc Messi (1-1), 12. perc Van Nistelrooy (1-2, 11-esből), 28. perc Messi (2-2), 73. perc Sergio Ramos (2-3), 91. perc Messi (3-3) Helyszín: Barcelona, Nou Camp stadion (97.823 néző, abszolút teltház) Sárgalapos figyelmeztetésben Oleguer (13. perc), Sergio Ramos (21. perc), Márquez (29. perc), Van Nistelrooy (44. perc), Xavi (47. perc), Deco (51. perc), Diarra (66. perc), Michel Salgado (71. perc) és Gago (92. perc) kapott. Oleguert a 46. percben második sárgalap után kiállították. A Nou Camp stadionban ezen a mérkőzésen regisztrálták a nézőcsúcsot ebben a bajnoki idényben. A találkozón jelen volt José Montilla (Katalán Kormányzó), Jordi Hereu (polgármester), José Luis Astiazaran (az LFP elnöke), valamint Hristo Stoichkov, Roberto Donadoni és Guus Hiddink bulgár, olasz valamint orosz szövetségi-kapitányok. A Real Madrid sorozatban harmadik mérkőzésén maradt veretlen a Barcelona ellenében. A mérkőzés legjobbja a madridista.hu szerkesztősége szerint: Sergio Ramos Nehéz dolgunk volt akkor, amikor a vendégek közül szerettünk volna kiemelni egy embert. Guti, Casillas, Diarra, Gago – mind-mind klasszis teljesítményt nyújtott, mégis úgy gondoljuk, hogy Sergio Ramos nyújtotta a legjobb teljesítményt mind közül. A fiatal védő próbálta összefogni a védelmet is, emellett pedig csodálatos gólt fejelt. Barcelonai részről természetesen nem is lehet kérdéses, hogy Lio Messi volt a legjobb.